Představujeme jihomoravské strážce gastronomického dědictví - Živá farma


Biofarma na jihu Moravy, kde pěstujeme s láskou k přírodě i lidem zeleninu, ovoce, bylinky, víno a květiny. Pojďte společně s námi opět navázat vztah s půdou, která nás živí, a tím i s  jídlem, které se vám dostává na stůl.


Chceme, abyste se zapojili do života naší farmy. Můžete prostřednictvím e-mailového zpravodaje z povzdálí sledovat jak naše farma vzkvétá. Nebo můžete přijít o něco blíž a společně s námi zažít TEN pocit, kdy je jen tady a teď. Zažijete s námi opravdovost. Navážete vztah s jídlem, které se vám dostává na stůl. Chceme, abyste u nás obnovili svůj vztah s půdou. Vnímáme zem jako hodnotu, o kterou chceme s láskou pečovat. Šíříme hodnoty ekologického zemědělství. Nechceme jen pěstovat. Chceme pečovat o naši půdu, o ekosystém a přírodu, kterou máme na starosti. To je naším hnacím motorem. Jsme ostrůvek bio přístupu v moři konvenčních zemědělců. Nejsme škola, ale věříme v sílu vzdělávání a možnosti zkusit si něco na vlastní kůži, tvořit vlastníma rukama.


Pojďte si s námi vzpomenout, jaké to je sáhnout si na čerstvou voňavou zem, vrátit se ke kořenům, fyzicky si zapracovat na čerstvém vzduchu.


Chceme, abyste s námi tvořili komunitu lidí, kterým záleží na tom, jak se chováme k přírodě, k Matce zemi. Chceme vám dát příležitost opravdu "poznat svého farmáře". Učit se společně a od sebe navzájem.


Chceme s vámi navázat smysluplné vztahy.
Živou farmu vám v rozhovoru představí Eva Kožnar Vítková a Libor Kožnar. 
O projektu Slowfood


V rámci projektu SLOW FOOD – CE: kultura, dědictví životní prostředí a jídlo byl vytvořen katalog jihomoravských farmářů, řemeslných výrobců a prodejců dobrého jídla.  


Katalog si můžete stáhnout zde. Postupně vám představíme několik osobností, které se snaží o obnovu a zhodnocení gastronomického dědictví jižní Moravy.