O projektu

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava se již delší dobu zaměřuje na rozvoj regionální gastronomie. S pozitivním ohlasem se setkal projekt Ochutnejte Moravu! a CCRJM se rozhodla věnovat tomuto tématu a jeho inovaci ve spolupráci s rakouským partnerem Leader Region Weinviertel Ost v přeshraničním projektu „Trh regionálních potravin a výrobků – online“, který byl podpořen z Fondu malých projektů Rakousko – Česká republika 2007 – 2013. 

Díky projektu došlo k výměně zkušeností v oblasti rozvoje regionální gastronomie a tradic mezi jižní Moravou a dolnorakouskou oblastí Weinviertel. Podařilo se zmapovat producenty a prodejce na území jižní Moravy, díky tomu si mohou místní obyvatelé i turisté jednoduše najít producenty a prodejce jihomoravských regionálních potravin a výrobků, k dispozici jsou nové webové stránky www.produktymoravy.cz, které jsou průběžně aktualizovány. Vyšla také  tištěná brožurka „Regionální potraviny a produkty“, kterou si můžete vyzvednout např. na TIC Jižní Morava na Radnické 2 v Brně, objednat e-mailem nebo stáhnout zde.                                        

                                                                                                                      

Základem projektové činnosti partnera Leader Region Weinviertel Ost  je iniciativa „KostbaresWeinviertel“. Ta byla založena v roce 2011 v rámci tohoto přeshraničního projektu jako partnerská a produktová platforma pro celou oblast Weinviertel. Ta zve ke spolupráci producenty regionálních potravin, stravovací a turistická zařízení a další zájemce z regionu při tvorbě a propagaci produktů z Weinviertelu. Také Weinviertel disponuje bohatou paletou produktů. A tuto učinit viditelnější a dostupnější je cílem iniciativy „Kostbares Weinviertel“. Jedním z výstupů projektu je tzv. požitkářká tuba. Požitkářská tuba Weinviertel je novou formou prezentace kvalitních a vysoce hodnotných produktů z Weinviertelu. Ve formě tuby pro požitkáře budou prezentovány a nabízeny lahodné speciality z regionu Weinviertel, např. během Dolnorakouské zemské výstavy v roce 2013. V brzké době budou také spuštěny stránky projektového partnera www.kostbares-weinviertel.at. 


Projektoví partneři také společně připravili v roce 2014 výstavu k tématice regionálních potravin jižní Moravy a Weinviertelu v rámci projektu „Výstava k tématice regionálních produktů jižní Moravy a Weinviertelu, CZ0298″, více informací zde. 


Partner projektu:

LEADER Region Weinviertel Ost

Resselstraße 16, 2120 Wolkersdorf im Weinviertel

Tel.:+43 (0) 2245/21230-11, e-mail: genuss@weinviertelost.at

www.weinviertelost.at, www.kostbares-weinviertel.at