Představujeme jihomoravské strážce gastronomického dědictví - Sonnentor

Sonnentor


V jihomoravském SONNENTORU již více než čtvrt století pevně věří tomu, že respekt k tradici, přírodě, čisté půdě a ruční práci má smysl. Trvalá udržitelnost, bezodpadová výroba a láska drobných biopěstitelů ke své práci je znát na každém čajovém sáčku, který opustí brány této voňavé firmy. SONNENTOR dnes patří mezi přední výrobce biočajů a biokoření, logo usměvavého sluníčka vykukuje z regálů zdravých výživ i třech SONNENTOR prodejen v Praze, v Brně a v Čejkovicích. Firma se rok od roku rozrůstá, přesto si stále snaží zachovat svůj původní rodinný charakter a filozofii, se kterou se roku 1988 v Rakousku zrodila.


Dnes se na čejkovickém kopci, v zrekonstruované budově původně rozpadlého kravína, nevyrábí pod mottem „Tady roste radost“ pouze čaj. Místní i návštěvníci z velkých dálek si tu rádi vychutnají šálek dobré kávy a domácí dezert v kavárně s čajovým salonem Čas na čaj, vedle zážitkové exkurze mohou také projít bylinkovou zahradou a rozhlédnout se do malebného jihomoravského kraje z Vyhlídky na výsluní. Během roku pořádá SONNENTOR celou řadu akcí pro veřejnost, od drobných workshopů přes akce pro děti až po zářijové Čejkovické bylinkové slavnosti. 




Sonnentor vám v medailonku představuje Kamila Šťastná. 






O projektu Slowfood


V rámci projektu SLOW FOOD – CE: kultura, dědictví životní prostředí a jídlo byl vytvořen katalog jihomoravských farmářů, řemeslných výrobců a prodejců dobrého jídla.  


Katalog si můžete stáhnout zde. Postupně vám představíme několik osobností, které se snaží o obnovu a zhodnocení gastronomického dědictví jižní Moravy.