Představujeme jihomoravské strážce gastronomického dědictví - Levandulová farma z jižní Moravy

Levandulová farma - Lavandia s.r.o.


Příběh Levandulové farmy z jižní Moravy jsme začali psát v roce 2014, kdy jsme vysadili více než 40 tisíc keříků levandule lékařské a s napětím očekávali první pěstitelské úspěchy.


Pole se nachází v malé obci Starovičky, nedaleko Hustopečí a Lednicko-valtického areálu – v kraji vína, lidových tradic a významných kulturních památek. Naše políčko obklopené vinohrady nabízí nezapomenutelný výhled do krajiny, které dominují Pálavské vrchy.


Úcta ke krajině, tradicím, sounáležitost s přírodou a regionem jsou pro nás klíčové hodnoty, které se promítají ve všech oblastech našeho působení. V tomto duchu také obhospodařujeme naše levandulové keře. Samozřejmostí tedy je, že levanduli lékařskou pěstujeme přirozeným způsobem, tj. bez chemického ošetření. Rostliny zpracováváme velmi šetrně tak, abychom dosahovali velmi vysoké kvality květů, které dále využíváme pro výrobu potravinových, dekorativních, relaxačních a kosmetických výrobků. 


Jakožto chráněný zaměstnavatel Vám chceme nabízet kvalitní produkty a služby a tím pomoci lidem, kteří nemají snadnou životní situaci. Budeme usilovat o to, abychom dosáhli našich cílu a s Vaší pomocí budovali jméno společnosti Lavandia s.r.o. ke vzájemné spokojenosti a růstu. Levandulovou farmu Lavandia s.r.o. vám v medailonku představuje
Stanislav Bíza. ​


V letní sezóně kvetení levandule máme pro Vás připraveno spoustu relaxačních a jiných aktivit přímo v levandulovém poli, sledujte nás a dozvíte se víc.


Přímo u nás na farmě můžete ochutnat různé levandulové dobroty, kávu, limonádu a mnoho dalšího.  


Podívejte se, co všechno lze zažít během návštěvy Levandulové farmy, nebo jaké hezké výrobky si můžete objednat poštou domů. 

O projektu Slowfood


V rámci projektu SLOW FOOD – CE: kultura, dědictví životní prostředí a jídlo byl vytvořen katalog jihomoravských farmářů, řemeslných výrobců a prodejců dobrého jídla.  


Katalog si můžete stáhnout zde. Postupně vám představíme několik osobností, které se snaží o obnovu a zhodnocení gastronomického dědictví jižní Moravy.